На фокус

Доклад за оценка на въздействието по проект „Градоустойчиво: регулирани квартали за по-добър живот”

Докладът за оценка на въздействието е реализиран по проект „Градоустойчиво: регулирани квартали за по-добър живот” (“Scaling up a sustainable model communities living in non-regulated areas to improve their living conditions – SCALE IT UP”). Проектът се концентрира върху нуждата от повишаване на познанията и компетенции по жилищните въпроси и равният достъп до публични услуги сред представителите на общинските власти, и способства за активното им включване в преодоляване на съществуващите стереотипи, с цел да се изгради доверие между ромските общности и местните власти.

Да бъдеш врен настойник на голяма кауза

Вече повече от 15 години Николай Николов от Бургас работи на терен с хора в нужда. Като част от екипа на сдружение „Верният настойник“, всекидневно се изправя лице в лице със стотици трудни съдби. Именно тези срещи го мотивират да работи за това всеки човек в България да има достоен живот в едно справедливо общество.

Redefining Narratives – Empowering Roma Women in Bulgaria

It is  crucial to empower Roma women, considering the obstacles they face in accessing education and employment opportunities. By combining empowerment with accessible healthcare and social services, a more equitable and inclusive society can take shape.  

See more.

Вижте какво споделят родителите за участието им в проекта „МОГА – Модел за ранно Образование, Грижа и Активно участие“ в кв. Факултета

Чрез проекта МОГА бъдещи и настоящи родители повишават своите знания и умения в усилията им да осигурят най-добър път за развитие на своето дете. Програмата дава възможност и за по-добър достъп до наличните здравни, образователни и...

Проект: „Достъп до справедливост“

Услугата се основава на интегриран подход и ще предоставя подкрепа на деца, жертви и свидетели на престъпления или в конфликт със закона, за да подобри възможностите им да получат справедлив и съобразен с правата им достъп до правосъдие.

Проект: „Въвеждане на ефективни интегрирани подходи в областта на домашното насилие и насилието по полов признак“

Основната цел на проекта „Въвеждане на ефективни интегрирани подходи в областта на домашното насилие и насилието по полов признак“ е да подкрепи развитието и въвеждането на ефективни интегрирани подходи, насочени към подобряване на статута и възможностите на ромските жени и момичета, жертви на домашно насилие.

Проект: „Информиране-разследване-защита: противодействие на насилието срещу жени“

Проектът е насочен към повишаване на капацитета на българските власти в областта на противодействието на домашното насилие и насилието срещу жени. Част от дейностите по проекта предвиждат провеждането на прицелена кампания, която да срещне представители на съдебната власт с представители на ромски общности за формулиране на общи цели и приоритети в противодействието на домашното насилие.

Проект: „Специализирани услуги за деца от ромски общности  в конфликт или контакт със закона“

Проектът цели да се въведе и развие ефективен интегриран подход, насочен към подобряване статута и възможностите на децата в контакт със закона в три ромски общности в България – Пазарджик, Пловдив и Лом. В трите региона ще се разработят и внедрят специализирани услуги „Център за консултиране и правна помощ за деца“.

Проект: „РЕ-АКЦИЯ чрез информация срещу домашното насилие и насилието по полов признак“

Проектът поставя в своя фокус уязвими групи деца и жени от ромски общности, както и преподаватели, специалисти и работодатели, които комуникират и работят с тях ежедневно.

Как да създаваме послания за правата на хората от маргинализирани групи: Ръководство за комуникация за организации, насърчаващи правата на човека

Представяме ви един нов инструмент за организации, застъпващи се за правата на човека, които искат да комуникират по-ефективно с обществеността за изграждане на подкрепа за своите, не винаги особено популярни каузи.